Začátky aneb zahradní „agility“

S Májou jsme začali „běhat“ agi v podstatě v cca 2,5 měsících. Nechtěla jsem s prckem hned na cvičák a trávit tam s ním hodinu času, když si chce hrát a ne čekat až přijde na řadu. Tak jsme to vyřešily po svém. Na aukru jsem koupila Máje malý tunel a začaly jsme si spolu na zahradě hrát a při hře občas proběhnout. Při prvním setkání Máji s tunelem mi přišla poradit Verča Bínová, aby mi řekla co a jak mám Máju učit. Jí to ale šlo samo a tunel se jí zalíbil natolik, že když po proběhnutí dostala hračku jako odměnu, tak jí vzala a běžela zase skrz. (…)

S Májou jsme začali „běhat“ agi v podstatě v cca 2,5 měsících. Nechtěla jsem s prckem hned na cvičák a trávit tam s ním hodinu času, když si chce hrát a ne čekat až přijde na řadu. Tak jsme to vyřešily po svém. Na aukru jsem koupila Máje malý tunel a začaly jsme si spolu na zahradě hrát a při hře občas proběhnout. Při prvním setkání Máji s tunelem mi přišla poradit Verča Bínová, aby mi řekla co a jak mám Máju učit. Jí to ale šlo samo a tunel se jí zalíbil natolik, že když po proběhnutí dostala hračku jako odměnu, tak jí vzala a běžela zase skrz.

O pár dní/týdnů (už přesně nevím) později jsem se dozvěděla o mistrovství borderek v agility, kde budou běhy i pro štěňátka. Zpočátku jsem vůbec nevěděla, jestli tam chtít nebo ne a řekla jsem, že se tam přihlásíme podle toho, jak to Máje půjde. Pak jsem ale zjistila, že Máje to asi půjde snadno a že tam na víkend pojede i Peťa s Casey, Ondra s Juno i Zuzka s Dobby. Takže bylo jasno. I kdyby nám to nešlo, tak si uděláme výlet a budeme si s Májou zvykat na prostředí závodů. Na zahradě jsem sebrala náš malý tunel a sudy od piva a Máju naučila i obíhání. Na závodech jsme pak dopadly nad očekávání dobře :) A největší radost jsem z toho měla proto, že jsme na to „cvičily“ pouze samy doma.

Na první oficiální agi trénink se chystáme zítra (tj. 26. 7.) a už se mooc těším. Kdyby Mája věděla, co jí čeká, tak by se určitě sama nemohla dočkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *