Výstava psů a bordeří venčení

Tento víkend máme v Praze návštěvu, Peťu a její pejsky. Petra tráví celý víkend na výstavě psů v Letňanech, kde dělá zapisovatele a její pejsci mají prázdniny v Praze.

Sobotu jsem trávila na výstavišti i já. Měla jsem na starost Cassinku, která se šla vystavovat. Původně jsem ji měla vystavovat já, pak díky mé nefunkční levé ruce jsem si sehnala na záskok kamarádku a nakonec to stejně dopadlo tak, že si Cassku vystavila Peťa sama. (…)

Tento víkend máme v Praze návštěvu, Peťu a její pejsky. Petra tráví celý víkend na výstavě psů v Letňanech, kde dělá zapisovatele a její pejsci mají prázdniny v Praze.

Sobotu jsem trávila na výstavišti i já. Měla jsem na starost Cassinku, která se šla vystavovat. Původně jsem ji měla vystavovat já, pak díky mé nefunkční levé ruce jsem si sehnala na záskok kamarádku a nakonec to stejně dopadlo tak, že si Cassku vystavila Peťa sama.

Jelikož jsem s sebou brala kennelku a cestu tam i domů jsem jela s Peťou, tak jsem se rozhodla vzít na výstavu i Chelsea. V hale nikdy nebyla, tak potřebujeme zvykat a socializovat na ty davy lidí a psů. No myslím, že měla holčička na pár týdnů vystaráno se zážitky. Tento by byl zatím asi její nejsilnější. Pokud jsme byli spolu, všímala jsem si jí a něco po ní chtěla, zdála se být naprosto v pohodě, žádný stres, paráda. Když jsme brouzdaly davem, občas jí něco vylekalo. Ani ne tak lidi, jak spíš velcí psi, nebo když jí něco/někdo překvapil zezadu. No a když jsme došli ke kruhu belgičáků, tak se tvářila, že to vůbec není její plemeno a že jsou na ní všichni hrozně zlí a chtějí ji ublížit. Výchova s borderkou zanechala asi stopy..

Jinak byla „maličká“ moc šikovná a hodná! Až mě úplně překvapila, že když jsme třeba seděli v klidu u kruhu, tak seděla nebo ležela vedle mě a jen sledovala, co se děje kolem nás. Venku jsme venčili v areálu výstaviště na volno a jak krásně se mě držela. Najednou s námi někde nebyla Mája a tak se mnou nádherně spolupracovala. :)

No a Casey, která byla vystavovaná, si z výstavy odnesla známku Výborná 4 v konkurenci tuším dalších 11 fen. Byla šikovná, předváděla se moc hezky, jen bohužel má zadní nohy blízko sebe a to je výtka na všech výstavách, kde byly. Pro nás je ale stejně maminka nejhezčí (hned po Máje samozřejmě :)). Peti a Cass k Pěknému výsledku moc gratulujeme!

Na neděli jsme si naplánovali vycházku nejen s borderkami. Moje levá ruka moc neslouží, tak jsem foťák předala Martině, ať si ho užije. Pár fotek z toho je a najdete je v galerii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *