Psí den u dětí ve FN Motol

Jednou jsme byly s Májou v nemocnici za dospělými pacienty na oddělení následné péče. Tenkrát to bylo hlavně pro nás, abychom zjistily, jak se tam bude Mája chovat. Jelikož byla úžasná, s každým pacientem kamarádka a s nemocničním prostředím neměla vůbec problémy. Ten den jsme se zařadily mezi nepravidelné dobrovolní v Motole a rozjela se Máji dráha canisterapeutického psa.

Nepravidelný dobrovolník, co to vlastně znamená? Nedocházíme do nemocnice každý týden, jako jiní. Pokud se koná nějaká větší akce, přijde nám od organizátorů mail a pokud máme čas, ozveme se, že dorazíme. Jeden takový mail přišel v minulém týdnu. Plánoval se psí den na dětském oddělení a my zrovna měly čas. Řekla jsem si, že to je skvělá příležitost zjistit, jak bude Mája reagovat u dětí a přihlásila nás. (…)

Canisterapie FN Motol 18.2.2013Jednou jsme byly s Májou v nemocnici za dospělými pacienty na oddělení následné péče. Tenkrát to bylo hlavně pro nás, abychom zjistily, jak se tam bude Mája chovat. Jelikož byla úžasná, s každým pacientem kamarádka a s nemocničním prostředím neměla vůbec problémy, tak jsme se ten den zařadily mezi nepravidelné dobrovolníky v Motole a rozjela se Máji dráha canisterapeutického psa.

Nepravidelný dobrovolník, co to vlastně znamená? Nedocházíme do nemocnice každý týden, jako jiní. Pokud se koná nějaká větší akce, přijde nám od organizátorů mail a pokud máme čas, ozveme se, že dorazíme. Jeden takový mail přišel v minulém týdnu. Plánoval se psí den na dětském oddělení a my zrovna měly čas. Řekla jsem si, že to je skvělá příležitost zjistit, jak bude Mája reagovat u dětí a přihlásila nás.

V pondělí jsme kolem druhé hodiny dorazily do dobrovolnického centra v Motole, kde jsme se sešli s ostatními canisteraputickými týmy. Nakonec se nás sešlo celkem 7 pejsků (3 borderky, ridgeback, dva pudlíci a labrador). Společně jsme pak vyrazili na dětské oddělení, kde nás už děti očekávaly. Krom mazlení a hraní si s pejsky měly děti připravený další program, kreslily si barvami na sklo. Tím pádem se nestalo, že by se na nás sesypal dav dětí, ale téměř vždy chodily k pejskovi po jednom.

S Májou jsme se nejprve držely trochu stranou, aby toho na ní nebylo moc. Mája se nechávala od děti hladit i krmit, ukazovala jim jaké umí triky, byla šikovná a vůbec se nenechala rozhodit ani prostředím, ani přítomnosti spousty cizích dětí. Tak jsme se pomalu dostávaly víc do středu dění. Byl to parádní den a ač jsme tam strávily pouhé dvě hodiny, řádně nás to obě unavilo. Těšíme se na příště! :)

Canisterapie FN Motol 18.2.2013Canisterapie FN Motol 18.2.2013Canisterapie FN Motol 18.2.2013Canisterapie FN Motol 18.2.2013

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *