První vystavování jsme zvládly „velmi dobře“

Tak máme s Májou za sebou první výstavu. Naše Mája společně s Juno nám z nudné výstavy udělaly velkou srandu. Auto nebylo k mání, takže jsme se na výstavu museli dopravit jinými prostředky. Autobus nás vyhodil kdesi ve Zbraslavi a zbytek byl na našich nohou. Což o to, areál nebyl daleko a času bylo spousty, takže jsme jej brzy našli. Jenže cesta vedla podél pole a naše krásná štěňátka si začala hrát. Nejprve prolétly jedním mokrým polem, pak to vzaly do druhého s posypem a aby toho nebylo málo, tak ještě přes cestu na to pěkné bahno. Takže na výstavu jsme přijeli se dvěma čuňátky. (…)

Tak máme s Májou za sebou první výstavu. Naše Mája společně s Juno nám z nudné výstavy udělaly velkou srandu. Auto nebylo k mání, takže jsme se na výstavu museli dopravit jinými prostředky. Autobus nás vyhodil kdesi ve Zbraslavi a zbytek byl na našich nohou. Což o to, areál nebyl daleko a času bylo spousty, takže jsme jej brzy našli. Jenže cesta vedla podél pole a naše krásná štěňátka si začala hrát. Nejprve prolétly jedním mokrým polem, pak to vzaly do druhého s posypem a aby toho nebylo málo, tak ještě přes cestu na to pěkné bahno. Takže na výstavu jsme přijeli se dvěma čuňátky.

Mája to, co má normálně bílé, měla hnědé. A její krásná černá srst, kterou nám všichni kolem chválí, jak se pěkně leskne, tak najednou byla šedivá, skoro až bílá. Juno na tom byla o něco málo lépe řekla bych. No ale umýt ty dvě příšery, to bylo vcelku beznadějné. Byly pokusy o mytí i o česání, ale žádná sláva. Tak šly obě ségry do kennely a nechtěla jsem je radši ani vidět. Když jsem pak Máju vzala ven, vypadala, že z černobílého psa se stal modro-bílý. Jen ty bílé packy byly pořád nějaké špinavé.

Nakonec se oběma holkám podařilo „očistit“. Bahno z tlapek se odrolilo a posyp ze srsti jsme vyprášily. Do kruhu jsme tedy já i Peťa šly s vcelku čistými psy. O samotném posuzování mám vcelku smíšené pocit. Zejména o přístupu paní posuzovatelky, u které se mi zdálo, jak kdyby se psů bála. Že to vyhráli téměř samí chlupatí a načesaní výstaváci, s tím jsem tak nějak počítala. Umístění Máji v konkurenci dalších 14 psů, to mohl být tak akorát můj sen, ale věděla jsem, že skutečností se nestane. Že jsme si odnesly VD mě ale i tak trochu mrzí. Ne proto, že by se Mája té paní nelíbila, ale spíš proto, že vůbec nevím, kvůli čemu to bylo. Pro mě je krásná a přesně taková, jakou jsem jí chtěla. S žádným výstavním žampiónem nepočítám, jen bych ráda věděla, co ji vedlo k VD.

Ségra Juno si ve stejné třídě vedla lépe, ač taky bez umístění, ale odnesla si Výbornou. Lucky s Buzzem se potkali také ve třídě mladých. Lucky dostal VD, že prý cvakl po posuzovateli. No a Buzz zazářil. Jestli se nepletu, byla to jeho první výstava a odnesl si V4! Jinak posudky jsme dostali všichni pěkné :) Náš výsledek najdete v posudcích z výstav.

Krom vystavování jsem osobně poznala zase o pár lidí od borderek víc. A Ondra si pak postupně bral všechny Loco holky na frisbee, za což mu moc děkuji, protože já už jsem byla v tu chvíli ráda, že zvládnu ujít pár metrů, ale Mája, ta se vyřádit potřebovala.

Naše fotky z výstavy.
Fotky od Lucky Seďové a Martina Kostky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *