První oficiální agility trénink

Na náš první agility trénink jsme zavítaly necelé dva měsíce po prvních závodech. Většina lidí to má naopak, ale přeci nepůjdeme s davem ;)

Na agi jsme šly nakonec do Hovorčovic, kde začala trénovat kamarádka Verča Bínová. Sama má borderku, se kterou dosahují pěkných úspěchů především ve flyballu, ale věnují se i agility a závodí v kategorii LA2. (…)

Na náš první agility trénink jsme zavítaly necelé dva měsíce po prvních závodech. Většina lidí to má naopak, ale přeci nepůjdeme s davem ;)

Na agi jsme šly nakonec do Hovorčovic, kde začala trénovat kamarádka Verča Bínová. Sama má borderku, se kterou dosahují pěkných úspěchů především ve flyballu, ale věnují se i agility a závodí v kategorii LA2.

Na tréninku byli celkem 4 pejsci – 3 dospělí a náš malý prcek. Různě jsme se prostřídávali, akorát s Májou jsme se zatím věnovaly jen tunelu a skočkám s položenou laťkou. Sice už bychom teoreticky mohly pomalu začít skákat na nízkých skočkách, ale po posledních zprávách o zdravotních komplikacích u ségry Dobby jsem řekla, že na skákání je času dost a ještě s tím nechci začínat. Takže měla Mája tyčky položené a já se aspoň mohla pořádně učit dávat jí včas povely a nečekat až na poslední chvíli. A pak jsme taky ještě na chvíli zavítaly na kladinu, na kterou mi teda Mája běhá sama a rovnou jí začaly zastavovat na zóně. Zpočátku teda pořádně šílela, ale asi na potřetí (počtvrté?) se tam fakt krásně zastavila a čekala. A odložení už má taky parádní. Za celý trénink se mi zvedla dřív jednou jedinkrát, ale jen jsem jí řekla lehni, tak zas zalehla. Ani jsem nešla k ní. Samotnou mě překvapila, poprvé v životě udělala cvik na dálku :D

No a jinak? Verča chválila, jak Májka pěkně běhá. Je fakt šikovná. Začínám podezřívat Peťu, že běhala s Casskou na parkuru i když byly prckové v břiše. A nebo snad na parkuru odrodila? Je to zlatíčko, mám z ní obrovskou radost!! :)) Teď už jen panička, aby se doučila všechno, co je potřeba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *