První hodina na cvičáku

Dneska jsme s Májou zašly poprvé na cvičák. Dostaly jsme tip na Katku Lukešovou, která na VFU v Brně cvičí štěňátka, tak jsem jí psala a domluvily jsme se, že dnes začneme. Byl tam s námi ještě její 2,5měsíční pejsek, německý ovčák, a roční pejsek, kříženec. Zpočátku to vypadalo docela děsivě, protože ten roční pejsek na Máju žárlil a vrčel, pak přišel malý trhač a pustili se do sebe všichni tři psi. Takže Mája nejen, že ukázala, že je krásná a hravá a šikovná, ale taky ukázala, že si nenechá jen tak něco líbit a že je pěkně rvavá. No ale nakonec jsme si je tak nějak zpacifikovali a začali jsme cvičit. (…)

Dneska jsme s Májou zašly poprvé na cvičák. Dostaly jsme tip na Katku Lukešovou, která na VFU v Brně cvičí štěňátka, tak jsem jí psala a domluvily jsme se, že dnes začneme. Byl tam s námi ještě její 2,5měsíční pejsek, německý ovčák, a roční pejsek, kříženec. Zpočátku to vypadalo docela děsivě, protože ten roční pejsek na Máju žárlil a vrčel, pak přišel malý trhač a pustili se do sebe všichni tři psi. Takže Mája nejen, že ukázala, že je krásná a hravá a šikovná, ale taky ukázala, že si nenechá jen tak něco líbit a že je pěkně rvavá. No ale nakonec jsme si je tak nějak zpacifikovali a začali jsme cvičit.

Prvně jsme cvičili přivolání, což nám vůbec nedělá problém, takže se Mája pěkně vytáhla před ostatními. Teda ona se vytahovala skoro pořád, protože je to prostě holka šikovná a všecko chápe snad dřív než já. Povely sedni, lehni a vstaň jí také nedělaly problém a přitom je vůbec necvičíme. Dobře, sedni po ní chci, tak to umí, ale lehni jsem zkoušela párkrát a pak jsme usoudila, že to jí s pamlskem jde a nepotřebujeme to procvičovat a radši se budeme učit blbosti :) No a povel vstaň jsem po ní snad v životě nechtěla a zvládala ho na výbornou, teda pokud panička nestrkala ruce tam, kam nemá.

Nejvíc se ale blýskla na áčku. Prý že si ho zkusíme přeběhnout a jelikož my tam byly s Májou naprostí nováčci a paní s tím ročním pejskem už byli na výcviku v jiné skupině, tak všude chodili jako první, protože to znají. Jenže Dino na áčko nějak nechtěl, zato Mája začala dovádět, ta chtěla hoodně moc. Tak prý „tak ať zkusí jít Mája, třeba půjde za ní“, tak jsme šly. Mája to přeběhla jako by nic, jak kdyby na tom vyrůstala, ale já jí na áčko beru jen výjimečně, fakt! :D

No pak jsme ještě zkoušeli chůzi u nohy a zastavení, což teda je možná trošku horší, pač mi od té nohy pořád někam utíká, ale to vylepšíme! Je skvělá, šikovná, pořád byla chválená a když budeme trošku cvičit, tak mi za chvíli bude i u nohy běhat líp. Jediné, co jí asi bude chvilku trvat, tak je oční kontakt, když ví, že mám v ruce mňamku. To se zatím tvářila, že bude skákat, štěkat a kdo ví co.. Ale však ona brzy pochopí, kam má koukat, já jí věřím :))

No takže to byla naše první hodina na cvičáku. Za týden jdeme zase a už se moc těšíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *