Poprvé u oveček

Na poslední chvíli jsem se dozvěděla, že pár pražáků jede do chs Dajavera pást ovečky. Dřív jsem s nimi nemohla, protože jsme byly na táboře, později s nimi nebudu moct, protože bude Mája po kastraci mít nařízený klid. Takže by mi zbývalo čekat až nám skončí klid a vyrazit až někdy po prázdninách. Tak dlouho se mi čekat nechtělo, tak jsem se rozhodla zkusit se vejít ještě tento termín. A povedlo se!

Ráno jsem vstávala v 5 hodin, abych stihla nakrmit psy, sbalit si pár věcí a vyrazit směr Zahradní město, kde nás nabrala Verča s Ajsi a malou Sandy autem a společně jsme jely hledat chs Dajavera. Ráno jsem málem nezvládla ani vstát, natož pak něco dělat. Příprava psího krmení mi místo 5 minut zabrala 20 minut. Takže jsem pak jenom zůstala zírat, že mám asi 5 minut na to se obléct a sbalit, pochytat psy a vypadnout na bus. No nevím, nějakým zázrakem jsme autobus stihly. (…)

Na poslední chvíli jsem se dozvěděla, že pár pražáků jede do chs Dajavera pást ovečky. Dřív jsem s nimi nemohla, protože jsme byly na táboře, později s nimi nebudu moct, protože bude Mája po kastraci mít nařízený klid. Takže by mi zbývalo čekat až nám skončí klid a vyrazit až někdy po prázdninách. Tak dlouho se mi čekat nechtělo, tak jsem se rozhodla zkusit se vejít ještě tento termín. A povedlo se!

Ráno jsem vstávala v 5 hodin, abych stihla nakrmit psy, sbalit si pár věcí a vyrazit směr Zahradní město, kde nás nabrala Verča s Ajsi a malou Sandy autem a společně jsme jely hledat chs Dajavera. Ráno jsem málem nezvládla ani vstát, natož pak něco dělat. Příprava psího krmení mi místo 5 minut zabrala 20 minut. Takže jsem pak jenom zůstala zírat, že mám asi 5 minut na to se obléct a sbalit, pochytat psy a vypadnout na bus. No nevím, nějakým zázrakem jsme autobus stihly.

Na zahraďák pro nás přijela Verča, sotva jsem sedla do auta, už jsem měla svoje štěně na klíně a Verči Sandynku za krkem. Asi se jí tam i líbilo, ale mně to zrovna pohodlné nepřišlo, takže jsem uvítala, když mě Verča osvobodila. A mohly jsme vyrazit. Na místo jsme dorazily téměř včas, s malou pomocí jsme i našly ovečky a teď už jenom počkat, kdy na nás přijde řada.

 

V chs Dajavera jsme strávily celkem něco kolem dvou hodin. Bylo nás tam ale spousta, takže čistého pasení to mohlo být cca 15 minut. I tak mi to ale přišlo dost. Za těch „našich“ 15 minut jsme se k ovečkám dostaly třikrát, dvakrát s pomocí paní Rájové a potřetí už nás tam nechala samotné. V první chvíli Máju zajímalo víc prostředí košáru a v čem by se mohla vyválet a co by mohla sežrat, než samotné stádo ovcí. Napodruhé už šla do košáru trochu více nabuzená, protože zjistila, že se ta zvířátka i pohybují a že je tam před ní nějaký pejsek pěkně naháněl, tak vřískala jak.. no jak Mája, však to znáte! Takže paní Rájová hned, že ať jde teď hned na řadu ta bordera, co tam nejvíc řve. Tak jsme šly. Máji zájem zas tak dlouho nevydržel, protože ovečky se brzy přestaly hýbat a to prý není ono. Ale už po nich koukala o něco víc než prvně!

Úplně na závěr nám ještě bylo nabídnuto, že můžeme zajít do košáru i se štěňátky. Takové nabídky se nedá nevyužít! Tak jsem vzala Chelsinku na vodítku a šly jsme se podívat zblízka na ovečky. Prcek se teda bál, byla z nich vykulená a zatím v ní žádné sklony k pasení nebyly. Ale uvidíme, až nám trochu povyroste, třeba se holčička ještě předvede!Než jsme šly do košáru potřetí, tak se ovečky společně s australákama proběhly na volno. To Máju zas nabudilo o něco víc. Takže když se na nás dostala řada do třetice všeho dobrého, byly už ovečky naše. Májka už se je snažila nahánět a nějaké náznaky pasení by se u ní našly! Trochu se zarazila ve chvíli, kdy se na ní podívala hlavní ovce stáda a dupla. Mája moc nechápala, co to znamená a co má teď dělat. Naštěstí se tím ale nenechala moc zastrašit, za chvilku se zase rozběhla a naháněla ovečky dál. Už to nebylo s takovým zájmem a rychlostí, byla opatrná, ale šla do toho!

Paní Rájové z chs Dajavera patří velké díky! A kdo by rozmýšlel, kam vyrazit k ovečkám, tak tady to můžu jen a jen doporučit!

2 thoughts on “Poprvé u oveček

  1. Jéé vy jste roztomilé. A více fotek není?
    My se taky chystáme na ovečky a tiše doufáme, že při nás bude stát štěstí a třeba složíme HWT.:D:D:D Plánujete taky nějakou zkoušku nebo pasete jen pro radost?:o)

    1. Jee děkujem :) Vybrala jsem ty nej naše fotky, jinak jsme nebyly pást samy, takže fotek je spousta tady: http://anifris.rajce.idnes.cz/Paseni_Dajavera_25.7.12/
      A co se zkoušek týče, minimálně chci na ZVOP, HWT neplánuju, ale jestli se Mája hodně rozpase a mě to začne víc bavit, tak to možná zkusíme. To je asi jak u všeho ostatního, já nic moc neplánuju, ale ničemu se nebráním :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *