Co se mi honí hlavou, když nemůžu usnout..

Zítra mě čeká zkouška a celý den učení ve mně zanechal tak akorát to, že nemůžu usnout. Přesně takhle tomu bylo minulý semestr před zkouškou ze stejného předmětu. Minule to zrovna slavně nedopadlo, zkoušku jsem si zopakovala. Pevně doufám, že zítra to bude lepší, ale možná se spíš smiřuji s tím, že se sociální psychologii budu učit v následujícím měsíci ještě jednou.

V hlavě se mi honí dav, rasismus, komunikační styly, … a mezitím belgičáci. No, pravda, moc to k sobě nesedí. Ne, opravdu se ve škole neučíme nic o belgickým ovčákovi a předpokládám, že ani o žádném psychologovi z Belgie. Myslím na ně proto, že.. a teď prozradím své tajemství, co ví jen někteří zasvěcení.. že mi mamka řekla, že chce domů pejska a překvapivě, táta s tím souhlasí. Tak se mi to v hlavě všechno mísí. Kdyby to řekli o pár dní dříve, tak jsem měla možnost vzít si svého vysněného pracovního tervíka. Teď jsem šanci promarnila :( Na druhou stranu bude mít o to větší radost moje mamka, která má možnost mít krásného tervíka. Jenže tam jsou zase jiné věci, které to mohou zkomplikovat, ale nechci vás zatěžovat problémy naší rodiny. (…)

Zítra mě čeká zkouška a celý den učení ve mně zanechal tak akorát to, že nemůžu usnout. Přesně takhle tomu bylo minulý semestr před zkouškou ze stejného předmětu. Minule to zrovna slavně nedopadlo, zkoušku jsem si zopakovala. Pevně doufám, že zítra to bude lepší, ale možná se spíš smiřuji s tím, že se sociální psychologii budu učit v následujícím měsíci ještě (minimálně) jednou.

V hlavě se mi honí dav, rasismus, komunikační styly, … a mezitím belgičáci. No, pravda, moc to k sobě nesedí. Ne, opravdu se ve škole neučíme nic o belgickém ovčákovi a předpokládám, že ani o žádném psychologovi z Belgie. Myslím na ně proto, že.. a teď prozradím své tajemství, co ví jen někteří zasvěcení.. že mi mamka řekla, že chce domů pejska a překvapivě, táta s tím souhlasí. Tak se mi to v hlavě všechno mísí. Kdyby to řekli o pár dní dříve, tak jsem měla možnost vzít si svého vysněného pracovního tervíka. Teď je šance pryč. Na druhou stranu bude mít o to větší radost moje mamka, která má možnost mít krásného tervíka. Jenže tam jsou zase jiné věci, které to mohou zkomplikovat, ale nechci vás zatěžovat problémy naší rodiny.

Belgičák, plemeno, ke kterému jsem přišla neskutečnou náhodou. Když mi bylo řečeno „mám pro tebe belgického ovčáka“, musela jsem si najít, jak ten pes vůbec vypadá. Tenkrát jsem řekla, že ho chci pouze, pokud to bude „tenhle rezavý“ (v mé knize psů na obrázku malinoise nebyl). K mému štěstí mi bylo řečeno, že jsou volná právě tato štěňata. No a druhý den jsem si Fayu přivezla domů. Strávily jsme spolu přesně 12 let a týden k tomu. Faya mi ukázala, jak úžasné tohle plemeno dokáže být. Vždycky mi bylo jasné, že mi bude chybět, ale nikdy jsem netušila, že tak moc!

Tak si tu tak vzpomínám, jaké byly naše poslední společné dny. Jak se ode mě nechtěla ani hnout. Jak kdyby věděla, že je na čase se rozloučit. Jak kdyby čekala na to, kdy se s ní přijedu rozloučit a pak už mohla odejít. Nedávno mi přítel při pohledu na Máju říkal, že si myslí, že Mája všemu rozumí, všemu co se kolem děje a co říkáme. Že se tak tváří i chová, že si o tom myslí své a kdyby uměla mluvit, tak by nám to všechno řekla. Přesně takové pocity jsem často měla u Fayy. Jak kdyby se na mě podívala a hned pochopila, co se mi stalo. Hned věděla, jestli je všechno super a budeme si hrát, nebo se něco stalo a potřebuju obejmout. A to Faya uměla, svým psím způsobem, ale dokázala mě obejmout! (sakra, jdou mi slzy do očí..)

Vždycky jsem si říkala, až si jednou budu pořizovat dalšího belgičáka, tak bude zase z chs Deabei! No a skoro se mi to povedlo. Kdyby bylo u nás rozhodnuto dřív, mohla jsem mít.. takových náhod, to neuvěříte.. nejen že těch pracovních tervíků u nás moc není a ještě k tomu „u známých“, ale.. Je to chovatelská stanice Deabei (stejně jako Faya), je to F vrh (stejně jako Faya), štěňátka se narodila 18. (stejně jako Faya! jen jiný rok a měsíc).. Osud? Náhoda? Kdo ví..

Už aby bylo po zkoušce! Dojedu domů, promluvím si s tátou a doufám, že to nějak vyřešíme.. 5 hodin ráno, má vůbec cenu jít ještě spát??

3 thoughts on “Co se mi honí hlavou, když nemůžu usnout..

  1. Zuzanko.. vzhledem k tomu, ze zkousky zvladas levou zadni, se o toto nebojim, vlastne ani moc nedrzim palce :) Ale na prcka ano, dej vedet jak jste s tatkem dopadli, verim, ze nakonec neodola a maminka bude mit uzasne prekvapeni ke.. vsemu :) Na Svojanove bude veselo!
    Faya byla a vzdy bude tvym prvnim psem, prvnim belgicakem, ktery ma na svedomi, ze jsi jaka jsi. Takze nakonec i to, ze mas Majku, za coz ji neprestanu byt vdecna. Nekteri hodnoti „velikost“ psa, nekdy i cloveka, podle jeho uspechu.. Podle me jde o to jak moc ti ten dotycny zasahne do zivota – at uz dobre nebo spatne. A pokud se diky ni deji veci i po tom co odesla? To byla velka osobnost vasich zivotu :) <3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *