Chelsea po vyšetření štítné žlázy

Jelikož nám Chelsea začala hárat o měsíc dříve, než měla a pak se k tomu ještě přidalo to, že po 4 týdnech, 5 týdnech atd. stále nepřestávala, tak jsme vyrazili na veterinu. V první chvíli nám bylo řečeno, že by bylo lepší, kdyby přestala sama, pokud by nepřestala, ať přijdeme a budeme to řešit dál. Tak jsme zjišťovali možnosti, čím by to mohlo být.

Ve chvíli, kdy Chelsea měla za sebou 2 měsíce hárání jsme vyrazili na veterinu znovu, že to stále nepřestává. Pan doktor udělal sono a našel cysty na vaječníku. Jednu větší a dvě maličké. Chelsea dostala injekci na ukončení hárání, s tím, abychom sledovali jaká je, jak se chová, jak žere a pije atd. Přibližně po týdnu od injekce Chelsea přestala hárat. Vše probíhalo v pořádku, takže jsme vyrazili na veterinu na plánovanou kontrolu po třech týdnech. Znovu se dělalo sono, které ukázalo, že cysta je stále na vaječníku. Byla o něco větší, ale pořád byla. Jelikož byla Chelsea jinak bez problémů, bylo nám řečeno, že to takto můžeme nechat. Ať přijdeme na kontrolu o cca 2 měsíce později, že uděláme sono, ať víme, jak se to dál vyvíjí. A že se více uvidí při dalším hárání, jak to bude probíhat. (…)

Away Moravia MerilenJelikož nám Chelsea začala hárat o měsíc dříve, než měla a pak se k tomu ještě přidalo to, že po 4 týdnech, 5 týdnech atd. stále nepřestávala, tak jsme vyrazili na veterinu. V první chvíli nám bylo řečeno, že by bylo lepší, kdyby přestala sama, pokud by nepřestala, ať přijdeme a budeme to řešit dál. Tak jsme zjišťovali možnosti, čím by to mohlo být.

Ve chvíli, kdy Chelsea měla za sebou 2 měsíce hárání jsme vyrazili na veterinu znovu, že to stále nepřestává. Pan doktor udělal sono a našel cysty na vaječníku. Jednu větší a dvě maličké. Chelsea dostala injekci na ukončení hárání, s tím, abychom sledovali jaká je, jak se chová, jak žere a pije atd. Přibližně po týdnu od injekce Chelsea přestala hárat. Vše probíhalo v pořádku, takže jsme vyrazili na veterinu na plánovanou kontrolu po třech týdnech. Znovu se dělalo sono, které ukázalo, že cysta je stále na vaječníku. Byla o něco větší, ale pořád byla. Jelikož byla Chelsea jinak bez problémů, bylo nám řečeno, že to takto můžeme nechat. Ať přijdeme na kontrolu o cca 2 měsíce později, že uděláme sono, ať víme, jak se to dál vyvíjí. A že se více uvidí při dalším hárání, jak to bude probíhat.

Pro jistotu a můj lepší pocit, že je pes opravdu v pořádku a že není potřeba udělat něco víc jsem kontaktovala pana doktora Lázničku, který se specializuje na reprodukci malých zvířat. O dva dny později jsme tedy vyrazili do Poříčí nad Sázavou. Pan doktor dělal výtěr a další sono. Ten den už se potvrdilo, že cysta praskla. Výtěr byl v pořádku a nám bylo doporučeno nechat udělat vyšetření na funkci štítné žlázy.

Vyšetření štítné žlázy Chelsea

Podle MVDr. Lázničky mohl delší hárání vyvolat stres nebo právě nějaká hormonální porucha. Proto máme nechat udělat testy a zjistit, zda je nějaký zdravotní problém, nebo zda se jen holka nechá lehce rozhodit. Jinak mi potvrdil to, co řekl náš veterinář, tedy že pes je v pohodě, cysta mu neublíží a uvidíme, jak se to bude dále vyvíjet.

Tento týden jsme byli na veterině udělat odběr krve a poslat jej do laboratoře na testy. Výsledky již máme doma a vše je v normě! Tedy funkce štítné žlázy je u Chelsea v pořádku! :) Takže jedeme dál podle plánu, cca za měsíc kontrolní sono a příští hárání snad nebude tak dlouhé, jak to poslední..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *