Agility ve Vestci a pak Stromovka s borderkami

S Nikčou Kubů jsme se domlouvaly už delší dobu, že bych se s Májou mohla někdy zastavit u nich ve Vestci, jelikož tam trénují agility. Kdyby to nebylo tak zatraceně daleko, tak už jsme tam dávno byly! Ale bohužel to máme dost z ruky. Každopádně zkouškové je v plném proudu, ve středu jsem jednu zkoušku zvládla, v pátek druhou asi ne, tak jsem si řekla, že si za odměnu uděláme výlet.

Vstávat kvůli tomu v 7 ráno, ještě ke všemu o víkendu, to mě málem zničilo. A představa, že strávím venku v té zimě téměř celý den mě nějak moc neuklidňovala. Ale sebrala jsem všechnu sílu a odvahu a vyrazila jsem. Zapomněla jsem kde co, vcelku se divím, že jsem doma nezapomněla i psa. Ještě, že je taková samostatná a ozve se :) (…)

S Nikčou Kubů jsme se domlouvaly už delší dobu, že bych se s Májou mohla někdy zastavit u nich ve Vestci, jelikož tam trénují agility. Kdyby to nebylo tak zatraceně daleko, tak už jsme tam dávno byly! Ale bohužel to máme dost z ruky. Každopádně zkouškové je v plném proudu, ve středu jsem jednu zkoušku zvládla, v pátek druhou asi ne, tak jsem si řekla, že si za odměnu uděláme výlet.

Vstávat kvůli tomu v 7 ráno, ještě ke všemu o víkendu, to mě málem zničilo. A představa, že strávím venku v té zimě téměř celý den mě nějak moc neuklidňovala. Ale sebrala jsem všechnu sílu a odvahu a vyrazila jsem. Zapomněla jsem kde co, vcelku se divím, že jsem doma nezapomněla i psa. Ještě, že je taková samostatná a ozve se :)

Cesta do Vestce byla relativně bez problémů. Na Proseku jsme dobíhaly metro. Na Budějovické jsme vůbec netušily, kde máme hledat bus. Na radu Nikol, prý „se někoho optej, kde tam jezdí autobus do Vestce“ jsem se tedy optala, jedna slečna vůbec netušila a mnohem víc jí zajímal můj pes než kam potřebujeme jít. Druhá slečna pro změnu nemluvila česky. Tak jsem ptaní vzdala a šla hledat. Vylezly jsme z metra přímo na zastávku! Bohužel špatnou a široko daleko nebyla žádná jiná vidět. Tak tam tak bloumáme kolem, až jsme došly ke křižovatce a za ní vidím stát autobus 332 (tedy ten náš). Na semaforu červená, no co se dá dělat. Teď si tak říkám, že mě ani nenapadlo se rozhlédnout, prostě jsem běžela. Autobusák nás vzal bez řečí a tak jsme si sedly. Mája na jednu sedačku a já za ní. No dobře, nenechala jsem jí tam celou cestu, vzala jsem si ji k sobě na klín. Teď už jen správně vystoupit.

Říkala jsem si, že když jsem kdysi došla pěšky z Tišnova do Heroltic bez mapy a potuchy, kde jsem, tak se přeci nemůžu ztratit v nějaké vesničce u Prahy. No, málem jo. Nakonec jsme ale cvičák našly! Postupně jsme se tam všichni sešli, všude samá borderka a sem tam i jiné plemeno. Jelikož Nikola Máju nikdy neviděla naživo běhat, tak si nás vzala na paškál jako první. Nejdřív jen rovné skočky, ať ji vidí. Pak stáčení a pak už si začala vymýšlet.

Mája byla šikovná, ale panička zas motala co se dá :D Vzhledem k tomu, že jsme nakonec zvládly zaběhnout celý parkur, tak je ale vidět, že někde ty chyby jsou a něco se s nimi dá dělat! To by člověk často neřekl, jak detaily tomu psovi pomůžou. „Natáhni víc tu ruku. Zvedni ji. Udělej si krok navíc. Řekni ji dřív povel. Uklidni se.“ Ono to fakt fungovalo!

Měla jsem z Máji opravdu velkou radost! Snažila se, skákala. Já mám pocit, že jsem toho ani tolik nenaběhala, že to bylo takové klidnější. A hlavně, ona dokázala jít dopředu i beze mě! :) Ano, já vím, šla za hračkou. Ale stejně, je to super!

Ze cvičáku jsme odcházely o něco dřív než ostatní, abychom stihly autobus. V plánu totiž byla další psí akce – procházka borderek po Stromovce. Takže po dvou hodinách na cvičáku jsme ještě běhaly dvě hodiny v parku. Bylo to náročné, ale aspoň jsme se nenudily. A navíc, kromě našich psích kamarádů se k nám přidal někdo nový. Konkrétně Martina s malou tříměsíční borderkou Kessinkou (z chs Hardy Horde). Prý je to pěkný uličník, pořád něco kouše a zlobí. Na procházce se ale tvářila jak největší andílek a od každého se nechávala drbat.

Naše fotky ze cvičáku jsou na rajčeti, fotky ostatních (kde běhá i Mája) jsou zde a video na streamu! ;) A co se vycházky ve Stromovce týče, také máme fotky na rajčeti.

3 thoughts on “Agility ve Vestci a pak Stromovka s borderkami

  1. Uaaaa, úžasné! Všem děkuju za natočení a vy jste skvělé. Včelka Mája prostě začíná létat :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *