A bude to agiliťák!

Včera jsme s Chelsinkou poprvně vyrazily na agility trénink. Věděla jsem, že do tunelu nevběhne naprosto bez problémů, jak to udělala Mája. Tak nějak jsem čekala, že budeme celou hodinku řešit, jak ji do toho tunelu dostat. Ale moje obavy byly naprosto zbytečné. Je to holka šikovná a neustále mě překvapuje! (…)

Včera jsme s Chelsinkou poprvně vyrazily na agility trénink. Věděla jsem, že do tunelu nevběhne naprosto bez problémů, jak to udělala Mája. Tak nějak jsem čekala, že budeme celou hodinku řešit, jak ji do toho tunelu dostat. Ale moje obavy byly naprosto zbytečné. Je to holka šikovná a neustále mě překvapuje!

Nejprve jsem vzala pamlsky a že to zkusíme čistě přes shaping – za zájem o tunel přijde odměna. To sice fungovalo, ale holt pamlsky nejsou v rušných situacích tak super odměna. Holka malá to měla těžké. V době, kdy měla cvičit, ji po parkuru chodili další lidi, kteří si dělali prohlídku, a vedle parkuru štěkaly dvě šílené beardetky, že chtějí běhat. Tak chudák nevěděla kam dřív. Do tunelu nakoukla, dala tam packu, dvě, ale dál se jí nechtělo.

Tak jsem se vykašlala na pamlsky, vzala jsem hračku, kterou už očividně miluje mnohem víc (hurá!! toho jsem se snažila dosáhnout)! No jo, ale shaping a odměňování hračkou, to není moje silná stránka. Tak jsme si u tunelu prostě hrály. Přetahovaly se, pak jsem ji hračku sebrala, hodila ji na začátek tunelu, ať si pro ni dojde a došla! To jsme párkrát opakovaly a když jsme věděly, že za hračkou si půjde, tak jsem ji dala Verče a Chelsinku jen navnadila a poslala do tunelu. A ona bez problémů běžela za hračkou! Tohle jsme udělaly dvakrát a pak už jsme pomoc nepotřebovaly, pak už jsem Chelsea navedla do tunelu, pobídla ať běží a na konci ji dala hračku sama.

Začínaly jsme na cca 3m tunelu, když to zvládala, zkusily jsme látkový (Verča nám držela látku!). No a když už běhala celkem sama, tak jsme zkusily i těžší level – tmavý 5m tunel. Zpočátku nejistota, jako snad všude jinde. Ale překousla to a běhala pak i tenhle „strašidelný“ :)

Poslední náš běh už zvládala krásně, 2x krátký tunel, 2x látkový a 2x dlouhý tmavý tunel. Jen u tmavého tunelu trošku zaváhala, ale jinak super. Měla jsem z ní ohromnou radost!!

Při posledním běhu jsem s ní zkoušela odpočítání a jen nakročení k tunelu a nezastavila se, stejně šla i když já vedle ní neběžela! Příště (možná už za týden) v tomto budeme pokračovat, ať se na tunelu víc osamostatní :) A zkusím do té doby už sehnat tu kameru, ať se můžu pochlubit, jaká je šikovná! :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *